İpekyolu Hotel

Rezervasyon

Hakkımızda

Türkiye açık bir müzedir  İstanbul da bu müzeye açılan en güzel kapıdır

Tarihi yarımada dünya mirası alanıdır. Yarımadamız, İstanbul’un 5.000 yıldan fazla yüksek medeniyetlerin yaşadığı en güzel bölgesidir. Butik otelimiz bu medeniyetlerin bıraktığı miraslara o kadar yakındır ki yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yürüyüş yaptığınız her alan size tarihin üzerinde olduğunuz hissi verir.İstanbul, dünyanın en önemli, en güzel doğası olan tarihsel bir şehridir. Otelimizin bulunduğu tarihi yarımada ise İstanbul’un  en  nadide bölgesi olup çok kıymetli değerlere sahiptir.

 Yaşanmış medeniyetleri, doğası, panaromik gözüken güzellikleri, yeditepe üzerine kurulmuş olması, Marmara Denizi, Boğaziçi, Haliç eşsiz güzelliklerdir.Dünya’da yeditepe üzerine kurulmuş ikinci bir Yeditepeli  şehir yoktur. Biz sizi bu bölgede Türk misafirperverliğini göstererek ağırlamak isteriz. Dünyanın ilk dikilen anıtı Sultanahmet Bölgesi’nde olup otelimize çok yakındır.

Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camisi, Arkeoloji Müzesi,Arasta Çarşısı,Türk İslam Eserleri Müzesi,Aya İrini Kilisesi ,Kapalıçarşı , Mısır Çarşısı ve bunun gibi birçok tarihi eser  dünya mirası listesinde yer almaktadır. Tarihi yarımadamızı çepeçevre hala koruyan Bizans Surları anıt bir eserdir.

Çok eski zamanlarda İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndaki Hipodrom’dan kalan tarihi değerler yeraltında gün ışığına çıkmayı beklemektedir. Tarihi Hipodrom Meydanı’nda çok geniş alanlarında gün ışığına çıkmış tarihi eserler de bulunmaktadır. İşte biz bu tarihin içinde  Marmara Denizi kıyısında , Boğaziçine yakın , Haliç’i  yaşayan ; butik otelimizin karşısında Marmara Denizi’nde, Prens Adaları’na bakan  Anadolu yakasını karşıdan gören komşuluk ilişkileri içindeyiz.

Butik otelimizde Türk misafirperverliğimizi göstermek için çok temiz, bakımlı, geniş ve ferah odalarımızda sabahları zengin kahvaltı seçenekleri ile güler yüzümüzle hizmete hazırız. Dünya mirası alanı içinde olmak kültür turizmini çok yakından görebileceğiniz kıymetlerdir. Butik otelimiz bugünün konforu ve geçmişin atmosferi ile dış ve iç dekorasyonda yorumlanarak birleştirilmiştir.

Butik otelimiz Tarihi Yarımada’nın denize çok yakın olan en uç bölgesindedir; otelimizin önünde tarihi yarımadanın en nadide meydanı bulunmaktadır. Butik otelimiz 11 odalıdır. 30 yataklıdır. 3 Suit delüks aile odamız, 3 deniz manzaralı odamız, 3 Standart ve 2 adet ekkonomi odamız mevcuttur. Odalarımız  ortalama 40 m² dir. Deniz manzaralı odalarımız balkon teraslıdır ve eşşiz manzarası etkileyicidir. Otelimizin girişindeki lobimiz ve kahvaltı salonumuz ön bahçesiyle bir bütünlük içindedir. Ferah odalarımızın oturma alanı misafirlerimizin rahatı için ön plandadır. Asansör, klima, tv, uydu kanalları, şifreli kasa, ücretsiz internet, minibar ve geniş banyosu mevcuttur.